Mateřská škola

P. Lumumby 25, Ostrava - Zábřeh

Žabky

Výchovu a vzdělávání dětí zabezpečuje: Bc. Romana Pabjanová Dipl. um., Bc. Karolina Hozová

E – mail:
r.pabjanova@kosmonautu15.cz
k.hozova@kosmonautu15.cz

„Žabky“ jsou předškolní třídou určenou pro děti s odloženou školní docházkou a pro děti v povinném posledním ročníku MŠ.

Díky naší kmenové ZŠ Kosmonautů 15, která nám poskytla jednu z tříd v budově školní družiny, máme možnost celoroční adaptace přímo v prostorách naší základní školy, což přispívá k nenásilnému přechodu z MŠ do ZŠ. Děti se během celého školního roku seznámí s prostory školy, jídelny ZŠ. Máme jedinečnou možnost využívat učebny a pomůcky ZŠ.

Úzce spolupracujeme s dětmi a učitelkami prvních tříd, což je přínosnou zpětnou vazbou nejen pro děti, ale i nás učitelky. Rovněž zahajujeme v této třídě netradiční výuku matematiky metodou profesora Hejného, která má návaznost v prvních třídách naší ZŠ Kosmonautů 15. Nesmíme však zapomínat, že hrou se nejvíce naučíme a to je i našim krédem.


  • Aktuálně
  • Fotogalerie
  • Básničky a písničky
  • Distanční výuka

Aktuálně

Aktuality

Žabky – aktuality

Únor  Zimní olympiáda Kdy: 11. 02. v dopoledních hodinách v rámci pobytu venku zimní sportovní aktivity.  Karneval Kdy: 23. 02. v dopoledních hodinách ve sportovním sálu Žabiček. Hrazeno z příspěvků SRPŠ  Miniškolička Kdy: 24. 02. od 15:00 – 16:00 v budově ZŠ. 

Všechny aktuality

Fotogalerie

Fotogalerie

Básničky a písničky

Básničky a písničky

Žabky – básničky a písničky

Září Tak, a už je zase září, slunce ještě pořád září. Na podzim to nevypadá, i když občas listí padá.  Září Září, září, na léto jde stáří, zlaté slunce září malátně a s únavou. Žáci, žáci ve slohové práci píšou, jak nám ptáci mizí nad hlavou. Švestky se modrají, jablka sládnou, podzim jde po kraji, rybníky chladnou. Obal se pavoučku hedvábnou nití, ulétni… číst dále…

Všechny příspěvky

Distanční výuka

Distanční výuka