Miniškolička

Již po několik let se na naší Základní škole Kosmonautů 15, Ostrava- Zábřeh, pořádá v rámci přípravy na školu a poradenství pro rodiče budoucích prvňáčků tzv. Miniškolička.

Co si můžeme pod tímto názvem představit? Děti, které 1.září nastoupí do první třídy, se seznámí se svou školou ještě dříve, než se v ní začnou učit. Navštíví prostory a odborné učebny školy, poznají své budoucí učitele. Sami si při různých aktivitách hravou formou ověří, co umí. Vyzkoušejí si hry s jazykolamy a říkadly, zahrají si na malé počtáře, seznámí se s prostorem tělocvičny školy, ověří si, jaké je to zpívat s kamarády ve sboru nebo pracovat s počítačem aj. Při zápise budou svou budoucí školu již dobře znát. Adaptace na nové prostředí v první třídě bude jednodušší, dítě nebude bázlivé, uplakané a snadněji se zapojí do kolektivu dětí, se kterými absolvovalo Miniškoličku. Děti potřebují pouze přezůvky. Zájemci se mohou přihlásit na sekretariátě ZŠ na tel. čísle 596 746 735, nebo na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Organizace Miniškoličky pro děti naší MŠ U lesa: Paní učitelky převedou děti, kterých se Miniškolička týká, v 15:15hod do ZŠ Kosmonautů 15. Po ukončení vyučovací hodiny v Miniškoličce si rodiče musí vyzvednout své děti v 16:30 hod u hlavního vchodu do ZŠ.


Miniškolička v letošním školním roce 2019/2020 se bude konat v těchto termínech:


Miniškolička bude slavnostně ukončena vystoupením dětí na Dni otevřených dveří ZŠ.