Miniškolička

Již po několik let se na naší Základní škole Kosmonautů 15, Ostrava- Zábřeh, pořádá v rámci přípravy na školu a poradenství pro rodiče budoucích prvňáčků tzv. Miniškolička.

Co si můžeme pod tímto názvem představit? Děti, které 1.září nastoupí do první třídy, se seznámí se svou školou ještě dříve, než se v ní začnou učit. Navštíví prostory a odborné učebny školy, poznají své budoucí učitele. Sami si při různých aktivitách hravou formou ověří, co umí. Vyzkoušejí si hry s jazykolamy a říkadly, zahrají si na malé počtáře, seznámí se s prostorem tělocvičny školy, ověří si, jaké je to zpívat s kamarády ve sboru nebo pracovat s počítačem aj. Při zápise budou svou budoucí školu již dobře znát. Adaptace na nové prostředí v první třídě bude jednodušší, dítě nebude bázlivé, uplakané a snadněji se zapojí do kolektivu dětí, se kterými absolvovalo Miniškoličku. Děti potřebují pouze přezůvky. Zájemci se mohou přihlásit na sekretariátě ZŠ na tel. čísle 596 746 735, nebo na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Organizace Miniškoličky pro děti naší MŠ U lesa: Paní učitelky převedou děti, kterých se Miniškolička týká, v 15:15hod do ZŠ Kosmonautů 15. Po ukončení vyučovací hodiny v Miniškoličce si rodiče musí vyzvednout své děti v 16:30 hod u hlavního vchodu do ZŠ.


Miniškolička v letošním školním roce 2019/2020 se bude konat od 15:30 do 16:30 v těchto termínech:

 5. 2. Prvouka

19. 2. Matematika

26. 2. HV

4. 3. Angličtina hrou

11. 3. HV

18. 3. Grafomotorika

25. 3. HV


Miniškolička bude slavnostně ukončena vystoupením dětí na Dni otevřených dveří ZŠ dne 31. března 2020.