Mateřská škola

Aktuální informace ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů 15

Pracoviště MŠ U lesa

Den na bílo

Dne 23. 1. 2018 se uskuteční na každé třídě, v průběhu celého dne, tradiční Den na bílo. Prosíme rodiče, aby děti v tento den, oblékli do bílé barvy a přibalili jim jednou mrkvičku pro sněhuláka:) Na třídách budou probíhat soutěže, konstruktivní činnosti apod. a nebude chybět ani sladká odměna. 

65950cbfe079eed5b49f9d7a454dad40

Miniškolička- informační schůzka pro rodiče

Srdečně zveme rodiče dětí, které nastoupí v příštím školním roce do první třídy, na informační schůzku dne 30. 1. 2018 ve 14:30hod do budovy školní družiny ZŠ Kosmonautů 15. Bližší informace zde.

Škola v přírodě

Termín: 11. 6. 2018- 15. 6. 2018

Hotel Bečva, Horní Bečva

Cena 2 100,-Kč

becva1

Gratulace

Ve čtvrtek 21. 9. 2017 se konala v KD Akord Seniorská soutěž krásy, které se zúčastnila naše milá paní učitelka Věruška Řezníčková. Tuto soutěž vyhrála a získala titul Miss Babča. Ze srdce gratulujeme!

Výstřižek

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/aktivni-babicky-soutezily-o-titul-miss-20170921.html

Povinné předškolní vzdělávání

Informace pro rodiče o novinkách v předškolním vzdělávání od 1. 9. 2017. zde

 Vizitka naší mateřské školy

vizitka

Klikněte na obrázek.

Vstup do fotogalerie zde

Poslání mateřské školy

Cílem naší snahy je spokojené, samostatné, aktivní a sebevědomé dítě, které se umí samostatně rozhodovat, je tvořivé a umí vyjádřit své názory a pocity.
Výchovu a vzdělávání zajišťuje kvalifikovaný pedagogický sbor, spolupracující s odborníky, poskytující poradenství rodičům v oblasti výchovy a vzdělávání.

O mateřské škole

Jsme sídlištní mateřská škola s krásnou zahradou v městské části Ostrava-Zábřeh ve velmi klidném prostředí bez rušné části komunikace, s možností zajímavých vycházek do blízkého Bělského lesa.

Mateřská škola je umístěna ve dvoupatrové panelové budově (patří k ní též odloučené pracoviště v prostorách budovy ŠJ při ZŠ a MŠ Kosmonautů 15).

Třídy

V každém patře se nachází dvě třídy s hernami pro děti, s výhledem na školní zahradu a les. Logopedická třída je umístěna v přízemí a má samostatný vchod z postranní části budovy.

Třídy jsou prostorné, světlé, funkčně a esteticky vybavené.

(informace o třídách naleznete zde)

Zahrada

Zahrada disponuje novými herními prvky se skluzavkami, lanovými centry, houpadly a dřevěným vláčkem, poskytuje dostatek příležitostí k pohybu dětí, pískoviště jsou částečně zastíněna stromy.

Informace o platbách

Od 1. 9. 2016 dochází ke snížení úplaty za předškolní vzdělávání na 280,- Kč na měsíc.

Všichni rodiče by měli mít navedený trvalý příkaz k úplatě za předškolní vzdělávání - 280,- Kč a zálohy na stravné 660,- Kč.

Trvalý příkaz musí obsahovat: VS - variabilní symbol dítěte , a Zprávu pro příjemce - Jméno a příjmení dítěte

Pro děti, které ke 31. 8. 2017 dovrší 5 let věku, je docházka do MŠ povinná a rodiče jsou osvobozeni od úplaty za vzdělávání.

Rodiče dětí, kteří pobírají dávku hmotné nouze, musí doručit potvrzení o hmotné nouzi do 5. 9. 2017 a následně pak vždy do 5. dne v měsíci.