Fotogalerie ZŠ

Pancake day

Na začátku února 2016 se děti se děti ze 4.A v rámci výuky angličtiny seznámily s tradicí pohyblivého svátku v anglicky mluvících zemích a porovnaly jej s masopustními zvyky v Čechách.

Číst dále: Pancake day

 

Projekt: Finanční gramotnost

V pátek 11.března jsme si se spolužáky ze 4. A vytvořili městečko WOJTKOV, ve kterém jsme měli: banku, drogerii, smíšené zboží, směnárnu, poštu, papírnictví a parfumerii. Procvičili jsme si tak počítání s penězi a zároveň jsme si vyzkoušeli, jak se prodává zboží a jedná s lidmi. Paní učitelka si zahrála cizinku z Británie a mluvila na nás anglicky. Moc se nám to líbilo. Táňa K. a Eliška Z., 4.A

Číst dále: Projekt: Finanční gramotnost

   

Projekt "Halloween 2015"

Projekt Halloween v rámci výuky angličtiny 4.A a 3.C proběhl dne 23. 10. 2015.

Číst dále: Projekt "Halloween 2015"

 

Klimkovice - ozdravný pobyt

Ve dnech 15. – 19. června absolvovali žáci třetích ročníků netradiční ozdravný pobyt v dětské části Sanatorií Klimkovice. Na děti čekalo speciální zdravotní cvičení s fyzioterapeutkou, skupinová tělesná výchova v bazénu a individuální jodobromové koupele. Po procedurách děti plnily připravený výukový program zaměřený na přírodovědná témata a na tělesnou zdatnost v nedalekém lesoparku.


V rámci projektu Skotské hry si děti zase vyzkoušely přetahování lanem, hod „kládou“ na cíl, chůzi po nášlapných kamenech využívaných k rehabilitaci.


Jeden den byl věnován výletu s výukovým programem ve Včelařském muzeu v Chlebovicích a v Obecné škole v Kozlovicích v předhůří Beskyd. Krásné počasí dovolilo uskutečnit i krajinářský kurz v Kozlovickém skanzenu Na mlýně - na místě, které si kdysi oblíbil Leoš Janáček.


Přestože se areál lázní nachází jen pár kilometrů od Ostravy, jeho umístění do malebné přírody na úpatí Oderských vrchů a čistý vzduch srovnatelný dle certifikátu s ovzduším v Beskydech umožňuje poskytnout dětem veškeré podmínky pro náplň ozdravného pobytu i s nadhodnotou lázeňské péče.

Číst dále: Klimkovice - ozdravný pobyt

   

Projektová výuka - vodicí pes pro nevidomé

 V rámci projektové výuky si žáci 3. a 4. ročníků koncem března vyzkoušeli aktivity s vodicím psem pro nevidomé. Ukázky práce se psem a způsoby komunikace s nevidomými přišel do školy prezentovat pan Ladislav Holba z Charity sv. Alexandra.

Číst dále: Projektová výuka - vodicí pes pro nevidomé

 

Vánoční těšení ve 2. D

Číst dále: Vánoční těšení ve 2. D

   

Workout Revolta

 Dne 31. 10. 2014 proběhla v prostorách naší tělocvičny přednáška s praktickou ukázkou týkající se workoutu. Hlavními aktéry byly hoši ze Seberevolty Ostrava. Hlavní myšlenkou tohoto snažení je, aby člověk dokázal kontrolovat a ovládat každou část těla a tím získal sílu, pružnost, rychlost, výdrž a to bez jakýchkoliv podpůrných prostředků. Této přednášky se aktivně zúčastnili i žáci a učitelé naší školy.


Číst dále: Workout Revolta

 

Projekt Christmas 2. D

Fotografie zachycují práci na vánočních dárcích, se kterou nám přišli pomoci rodiče a prarodiče. Všichni přiložili ruce k dílu, takže vznikly originální ozdoby na stromeček. Dospělí si vyzkoušeli, jaká je dnešní škola a přinesli k nám kousek domova. Závěr odpoledne patřil anglickým koledám, které se líbily i Mikulášovi s čerty a anděly.


Číst dále: Projekt Christmas 2. D

   

Strana 4 z 6