Fotogalerie ZŠ

Halloweenská oslava

Halloweenská oslava 3.A,4.C,5.A.

Číst dále: Halloweenská oslava

 

Starobělské Lurdy

Číst dále: Starobělské Lurdy

   

Brunch

V říjnu se uskutečnil ve třídě 3.D pravý a nefalšovaný brunch- anglické označení pro přesnídávku, jídlo pozdního rána nebo časného dopoledne (od 10 do 13 hodin). Začíná se kávou nebo čajem, podává se pečivo, vejce, šunka, sýr, ovoce atd. Lze je také označit jako pozdní snídani. Akce proběhla za účasti rodičů.

Číst dále: Brunch

 

Karel IV. očima dětí

Žákyně IV. A třídy Taťána Kellnerová úspěšně reprezentovala naši školu v celostátní výtvarné soutěži.

Číst dále: Karel IV. očima dětí

   

Polský konzulát

Návštěva Generálního konzulátu Polské republiky v Ostravě v rámci projektu Po stopách medvěda Wojtka. Dne 10. června 2016 navštívila skupina žáků 3. a 4. ročníku spolu se svými pedagogy Generální konzulát Polské republiky. Panu konzulovi Januszovi Bilskemu žáci představili náš školní projekt neuvěřitelného příběhu z II. světové války o medvědovi Wojtkovi. Děti si prohlédly prostory konzulátu a seznámily se s jeho provozem. Návštěva slavnostně zakončila několikaměsíční projekt ve spolupráci s krakovskou základní školou Academos.

Číst dále: Polský konzulát

 

Po stopách medvěda Wojtka

V únoru 2016 obdržela naše škola balíček s plyšovým medvídkem a průvodním dopisem. Balíček poslala krakowská základní škola Academos, která se obrátila, kromě nás, na různé školy v Evropě s žádostí o spolupráci v mezinárodním projektu Medvěd Wojtek- voják hrdina.

Cílem projektu je seznamovat děti s hrdinstvím při boji za vlast v době II. světové války prostřednictvím skutečného příběhu zvířecího hrdiny. Příběh Wojtka pomáhá dětem pochopit takové hodnoty, jako jsou láska k vlasti, nezdolnost, odvaha, přátelství, svoboda. Na projektu se s velkým nadšením podílely třídy 1.A, 1.D, 3.B, 3.C, 4.A, 4.B. Výsledky jejich práce jsou vystaveny ve vestibulu školy.

Číst dále: Po stopách medvěda Wojtka

   

Karel IV.

20. května léta Páně 2016 se část budovy naší školy proměnila ve středověké dílny. Děti z 1. stupně spolu se svými vyučujícími završily v tento den projektovou výuku zaměřenou na počest 700. výročí narození Karla IV. Atmosféru Karlovy doby pomohly navodit stylizované středověké kostýmy a účesy.
Slavnost byla zahájena ceremoniálem příchodu Karla IV. se svou družinou a hudebníky.
Děti si vyzkoušely psát brkem gotické písmo, razit pečetě, plést papírové košíky, vyšívat na rámu, zdobit gotická okna barevnými vitrážemi, tvořit vývěsní štíty středověkých řemesel a královské koruny, vymýšlet erby. Ve skupinkách pracovaly na modelech hradů. Kdo byl znaven prací, mohl si ochutnat jáhlovou kaši s medem nebo si roztočit káču, zahrát vrhcáby, mlýnek, kostky či královskou hru šachy. Velkou atrakcí byla možnost vyzkoušet si práci s opravdovým cepem pod vedením zkušeného mlatce pana učitele Sieji. Na tyto různorodé aktivity se přišli podívat i spolužáci z 2. stupně. Některé gotická hudba inspirovala natolik, že došlo i k vlastní improvizované hudební produkci. Projekt byl ukončen výstavkou prací dětí proloženými informacemi o době Karla IV.

Číst dále: Karel IV.

 

Oslava svátku svatého Patrika

V rámci výuky angličtiny ve třídách 3.C, 3.D a 4.A proběhl dne 18. 3. proběhl společný projekt St Patrick´sDay.

Číst dále: Oslava svátku svatého Patrika

   

Strana 3 z 6